Dům pod Sněžkou

« Zpět na Vizualizace
Dům pod Sněžkou

Plná velikost »
Dům pod Sněžkou

Plná velikost »
Dům pod Sněžkou

Plná velikost »
Dům pod Sněžkou

Plná velikost »
Dům pod Sněžkou

Plná velikost »
Dům pod Sněžkou

Plná velikost »
Dům pod Sněžkou

Plná velikost »

Oslovili nás majitelé rozsáhlého, svažitého - a tím i náročného - pozemku s nádherným výhledem na jih a západ. Když nám dokázali velice přesně formulovat své nároky na budoucí bydlení, věděli jsme, že nás čeká výzva v podobě velmi komplikovaného, ale o to zajímavějšího projektu.

Přáli si totiž třípatrový dům „vkládaný“ po patrech do výrazného svahu.

I. NP, umístěné co nejblíže přístupové komunikaci, nabízí komfortní garáž (auta, kola, lyže), vzdušné zádveří, nadstandartně velkou „roční“ šatnu (veškerá obuv, celoroční venkovní oblečení, sportovní vybavení), schodiště jako otevřený, elegantní a dominantní prvek a spodní stanici vnitřního výtahu (v zadání byl požadavek na bezbariérové řešení I. a II. NP) V exteriéru je prostorné venkovní stání.

O patro výš ve II. NP je hlavní část domu, odcloněná od příjezdové cesty, s širokými bezbariérovými výstupy do hlavní části zahrady. Schodiště z I. NP i výtah ústí do prostoru s kuchyní, jídelnou a obývacím prostorem s knihovnou a průhledovým krbem, s výhledy a výstupy na západ do hlavní zahrady a na východní, užší část pozemku.

V zadní části traktu orientovaného na západ do velké zahrady je za průhledovým krbem domácí wellness s vířivkou, saunou, koupelnou a odpočinkovou místností. Ta může sloužit příležitostně jako hostovský pokoj pro blízkou rodinu.

Okna, resp. výstupy na východ patří posilovně, místnosti na domácí práce (pračka, sušička, žehlení, zázemí pro úklid) a místnosti s technologiemi (čerpadlo, rekuperace atd.). Ta je již částečně zanořená do terénu.

Za uzlem s výtahem a samostatným denním WC se nad terénem směrem na jih „vznáší“ pracovna paní domu. Dokonale osluněná, s krásnými výhledy do krajiny.

Klidovou ložnicovou část ve III. NP si majitelé přáli situovat co nejdále do svahu k severní hranici pozemku. Důvodem byly výhledy a přání mít co nejdelší část pozemku využitu jako zahradu pro denní část (v úrovni II. NP).

Z hlavní ložnice a dětských pokojů jsou výstupy na venkovní ochoz s možností sejít po vnějším schodišti, třeba na letní snídani v zahradě. Kromě ložnic zahrnuje toto poslední patro koupelny, toalety a šatny. Pod touto částí budovy je v terénu částečně zapuštěna skladová místnost (zahradní náčiní, sekačka, traktůrek, zahradní nábytek v zimě atd.), přístupná z hlavní části zahrady.

Na základě přání klienta neuvádíme výkresovou část.


Soubory: