Rekonstrukce domu Na Hrubé skále

Bytový dům získal přestavbou nové dispozice bytů pro současné bydlení a loftový byt ve střešní nástavbě.

Historický činžovní dům je součástí zástavby z počátku 20. století v ulici Řehořova, nedaleko historického centra Prahy, v blízkosti Vítkova a jen pár desítek metrů od Riegrových sadů. Domy v této čtvrti jsou nově rekonstruovány a dodávají lokalitě neobyčejné kouzlo. Původní historická budova společně s novou půdní nástavbou nabízí atraktivní vzdušný loft a osm dalších bytových jednotek v jednotlivých patrech. Nízký počet bytů umocňuje charakter exkluzivního soukromého bydlení v domě s moderním komfortem.

Všechny byty jsou dispozičně řešeny individuálně, s osobitým přístupem. Společenská zóna (obytný prostor s kuchyní a jídelnou) je většinou situována do klidné ulice, odpočinkové zóny (ložnice) do vnitrobloku na jižní stranu. Šest bytů o velikosti od 66 m2 do 98 m2 jsou umístěny vždy dva na jednom podlaží. Sedmý a osmý byt o rozloze 179 m2 se rozprostírají po celé ploše 4 a 5. NP. K odpočinku na čerstvém vzduchu mohou sloužit soukromé zahrádky nebo terasy náležící k bytům, k loftu v nejvyšším podlaží patří rozsáhlá terasa s malebnými panoramatickými výhledy na celou Prahu. Byty mají parkovací stání v suterénu domu se samostatným vjezdem z ulice. Výtah je situován do dvorní části domu, přístupný z podzemní garáže.

Činžovní domy z přelomu století mají své jasné kvality a čtvrti, jako je Žižkov, fungují v rozměru městského bydlení velmi dobře. Lofty pak posouvají tento typ bydlení ještě dál. Dávají možnost pracovat s prostorem v několika úrovních, doplňovat byty o velkorysé terasy, ateliérová okna, propojení interiéru s exteriérem a do detailu promyšlené architektonické členění prostoru.

Autorská zpráva

ZDROJ: Bydlení IQ
http://www.bydleni-iq.cz/inspirace-pro-bydleni/rekonstrukce/rekonstrukce-domu-na-hrube-skale/ 

Soubory: