Rekonstrukce bytu v Haštalské

Pojetí, ve kterém se prolíná současný styl s historií, ponechává bytu původní atmosféru, přitom splňuje požadavky na moderní bydlení.

Kompletně zrekonstruovaný byt 4+kk ve starém pavlačovém domě v Haštalské ulici se nachází jen pár minut chůze od „turisticky“ rušného Staroměstského náměstí, ale jeho okna vedou do tichého dvora.  Spojením prostorů v nejvyšším patře a podkroví vznikl prostorný mezonetový byt.

Majitel se na ateliér obrátil s jasným požadavkem – vytvořit osobitý interiér, který osloví na první pohled. Měl splňovat vysoké nároky na současné nadstandardní bydlení, barevné a materiálové řešení ale investor ponechal zcela na autorce. Byt se před rekonstrukcí nacházel ve špatném stavu, bylo třeba repasovat původní dvoukřídlá okna, vyměnit veškeré podlahy, dveře, nově pojednat povrchy stěn, osvětlení i topná tělesa. Obnova dochovaných prvků umožnila zachovat atmosféru historického domu, zvolené pojetí ji podtrhlo barevností a volbou materiálů.

Současnou podobu naopak získala kuchyně a obě koupelny. Do koupelny v horním patře je zakomponovaná celoprosklená stěna – nezvyklé řešení opticky propojuje hygienické zázemí s přilehlou chodbou a schodištěm,
a zároveň do místnosti vnáší dostatek denního světla ze dvou stran. Soukromí obyvatel přitom není narušeno, koupelna se dá v případě potřeby pohledově uzavřít závěsem po celé šířce čirého prosklení. Ve sprchovém koutu je navíc zástěna z pískovaného skla. Kromě atypické koupelny v klidové zóně je přímo v prostoru hlavní ložnice umístěna oválná vana.

V interiéru převládají syté tóny, zemitá oranžovohnědá na stěnách obytného prostoru a ložnic, chladivá modrozelená v předsíni, kuchyni a koupelnách. Barevnou kombinaci doplňuje čistě bílá na repasovaných oknech, detailech zárubní a moderním nábytku. Materiály jsou voleny nenáročné na údržbu a vysoce odolné vůči poškození a stárnutí. Podlaha ve společenské místnosti, jídelně a ložnicích je z tvrdého teakového dřeva, v předsíni, kuchyni
a koupelnách je přírodní korkové linoleum.

Podle autorské zprávy

ZDROJ: Bydlení IQ
http://www.bydleni-iq.cz/inspirace-pro-bydleni/exkluzivni-byty/rekonstrukce-bytu-v-hastalske/ 

FOTOGALERIE PROJEKTU 


Soubory: